Ультразвукова діагностика

  • понад 15 видів ультразвукових досліджень
  • сучасне високоточне обладнання
  • безпека та безболісність обстеження

В нас проводиться понад 15 видів обстежень. Діагностика виконується з використанням новітнього обладнання, апарату експертного класу GE Healthcare Voluson E8 Expert, який дозволяє отримати якісні зображення та підвищену інформативність. Обладнання експертного класу дає можливість вивчення органів черевної порожнини, статевої системи, молочних залоз, щитовидної залози та ін.

Розшифрування отриманих результатів виконується відразу. Це дозволяє звернутися до лікаря та отримати точний діагноз (якщо немає необхідності в додатковому обстеженні). Такий професійний підхід дозволяє скоротити ризики розвитку ускладнень та погіршення стану здоров’я.

Залежно від методики виконання УЗД може бути:

  • Абдомінальним. Для проведення маніпуляцій використовують зовнішній датчик, який накладається на шкіру в проекції досліджуваних внутрішніх органів. Абдомінальним способом виконуються УЗД черевної порожнини, та ін.
  • Трансвагінальним. Датчик при такому обстеженні вводиться у піхву. Методика актуальна за необхідності вивчення стану органів малого тазу в жінок. Діагностика може проводитись при підозрі на вагітність, після аборту або різних оперативних втручань, під час лікування.

Виділяють і такі види ультразвукових досліджень (залежно від органів, що вивчаються):

  • УЗД черевної порожнини. Діагностика спрямована на оцінку стану печінки, нирок, жовчного міхура, селезінки та судин. Вона проводиться при підозрах на різні патології та під час терапії.
  • УЗД щитовидної залози. При такому обстеженні вивчаються розташування, розмір та інші параметри органу. Діагностика дозволяє виявити вузлові та інші утворення.

Важливо! В обов’язковому порядку дослідження проходять усі жителі йоддефіцитних регіонів. Діагностика виконується 1-2 рази на рік та дозволяє своєчасно виявити ряд патологій.

  • УЗД органів малого тазу. Діагностика призначається з метою оцінки стану органів жіночої репродуктивної системи, під час підготовки до вагітності та виношуванні плода. Вона актуальна і для жінок, що не народжували, і для представниць прекрасної статі в період менопаузи. Таке УЗД рекомендують робити і чоловікам. Особливо актуальною методика є при підозрі на патології передміхурової залози. Разом з іншими дослідженнями вона дозволяє виявити різні зміни органу.
  • УЗД молочних залоз. Призначається дослідження при підозрі різних захворювань (зокрема наявність новоутворень). Діагностика є максимально точною та інформативною для молодих жінок.

Важливо! Під час обстеження можна провести біопсію тканин з подальшим гістологічним дослідженням. Це дозволяє визначити тип виявленої пухлини, її добро- чи злоякісність.

  • Доплерографія (УЗД судин). Дослідження проводиться з метою оцінки стану артерій, вен. В рамках діагностики вивчаються судини шиї, кінцівок, головного мозку та ін.

Залежно від типу сканування діагностика може виконуватись у таких форматах:

  • 2D. При такому скануванні лікар бачить на моніторі плоске зображення.
  • 3D. Ця діагностика більш інформативна, оскільки забезпечує доступ фахівця до тривимірного кольорового зображення внутрішніх органів, судин та ін.
  • 4D. Такі обстеження дозволяють вивчити не просто об’ємні, а зображення, що рухаються. За потреби процедура записується на відео. Ця технологія особливо актуальна під час вагітності. Майбутні батьки можуть отримати відеофайл.

Важливо! Вибір на користь типу сканування та конкретного методу проведення дослідження робить лікар. При цьому він орієнтується на цілі діагностики та поставлені завдання.

Обладнання

Ультразвукова техніка МЦ «FertiMed» представлена  ультразвуковим апаратом експертного класу GE Healthcare Voluson E8 Expert. Апарат експертного класу відрізняється високою точністю та якісною візуалізацією. Завдяки цьому ви можете розраховувати на встановлення відповідного діагнозу навіть при прихованих патологіях.

Підготовка до УЗД

Складних спеціальних заходів перед дослідженнями зазвичай не проводиться. Тим не менш, перед деякими видами діагностики потрібно дотримуватися низки вимог. Про всі індивідуальні рекомендації розповість лікар.

Якщо ви маєте обстеження черевної порожнини, наприклад, за добу слід відмовитися від усіх продуктів харчування, які призводять до здуття живота, оскільки підвищують газоутворення. Перед діагностикою передміхурової залози, матки та інших органів потрібно випити достатню кількість рідини, щоб забезпечити наповнення сечового міхура і підвищити візуалізацію структур, розташованих за ним. Деякі органи обстежуються виключно натще.