ЩО ТЕКА ДЕРМАТОСКОПІЯ І НАВІЩО ВОНА ПОТРІБНА?
Дерматоскопія – це унікальний метод дослідження шкіри, на наявність різноманітних новоутворень, без хірургічного втручання, що дозволяє збільшити елемент в 10 разів. На підставі цієї діагностики лікар може провести диференціювання між доброякісним та злоякісним утворенням.
Статистика показує, що з кожним роком кількість розвитку ракових патологій шкіри зростає. Вплив ультрафіолету, що відбувається щодня, спричиняє негативні зміни структури шкіри. Процес опромінення не припиняється навіть взимку. До групи ризику належать власники світлої шкіри та волосся, сіроокі та блакитноокі люди. Слід знати, що словосполучення «здорова засмага» у медичній термінології немає. Використання засобів захисту від ультрафіолету – не забаганка, а необхідність. Під час обстеження за допомогою дерматоскопа можна вчасно виявити проблеми зі шкірою та розпізнати меланому на ранній стадії.
Результати діагностики, отримані під час дерматоскопії новоутворень шкіри, підтверджуються аналізами більш ніж 90% випадків. Це значно більше, ніж за звичайного візуального обстеження. Кілька років тому це було можливо лише на підставі гістологічного аналізу тканин після хірургічного висічення.
Дерматоскопія є стандартом діагностики новоутворень шкіри в розвинених країнах і обов’язково проводиться перед видаленням будь-якого новоутворення (родимки, папіломи, бородавки, невуса і т. д. ), вона дозволяє за зовнішніми ознаками визначити природу утворення, з’ясувати її безпеку.
Коли та кому необхідне проведення дерматоскопії?
Всім перед видаленням будь-якого утворення.
Всім власникам родимок необхідно проводити дерматоскопію 2 рази на рік перед та після початком періоду підвищеної сонячної активності.
Особливо:
- людям зі світлою шкірою та світлим волоссям (фототип I-II);
- якщо розмір родимки перевищує 0,5 см;
- жінкам у період вагітності;
- людям похилого віку (від 60 років);
- людям зі спадковою схильністю (меланома у родичів);
- якщо родимка збільшилася, ущільнилася, змінилася у кольорі, набула нерівномірного забарвлення;
- якщо в області родимки з’явилося запалення, тріщини, лущення, виразки, свербіж, поколювання;
- після тривалого перебування на сонці.
Будь-яка з цих ознак може свідчити про переродження родимки в меланому, тому потребує термінового дерматоскопічного дослідження та консультації з лікарем.
Підготовка до процедури:
Дерматоскопія не потребує спеціальної підготовки. Якщо до обстеження ви наносили на ділянку шкіри, що турбує, лікарський засіб, крем або мазь, в день обстеження не робіть цього.

Тривалість процедури:
Діагностика у середньому займає 15-20 хвилин.
Аналіз результатів:
Відразу після обстеження ви отримуєте медичний висновок. Лікар повідомляє, чи потрібна пацієнту біопсія або динамічний нагляд і призначає дату наступного огляду.
Устаткування для дерматоскопії
Для діагностики використовується спеціальний оптичний прилад дерматоскоп. Апарат оснащений джерелом світла та оптичною системою, яка дозволяє збільшити утворення на шкірі в десятки разів. На відміну від звичайного світлового мікроскопа, дерматоскоп дозволяє досліджувати не тільки поверхневий рельєф шкіри, але і внутрішньошкірні структури до сосочкового шару дерми включно.