- Досвідчені дерматовенерологи
- Комплексні обстеження
- Профілактика та лікування захворювань
Досвідчені фахівці проводять діагностику, профілактику та лікування цілого комплексу захворювань. Дерматологи допомагають пацієнтам навіть із запущеними формами захворювань шкіри, волосся, нігтів та слизових оболонок. Важливо лише своєчасно звернутися до них за підтримкою.
Записатися до дерматолога слід за наступними ознаками захворювань:
- Шкірні висипання (у тому числі із свербінням);
- Свербіж шкіри без висипань;
- Зміна кольору шкіри;
- Ущільнення на шкірі;
- Поява новоутворень (бородавок, родимок та ін.);
- Випадіння волосся;
- Поява судинних зірочок;
- Алергічні реакції зі шкірними проявами;
- Ломкість нігтів, зміна їхньої структури;
- Лущення і сухість шкірних покривів.
Також відвідати фахівця слід за підозри на грибкові інфекції та інші патології. У деяких випадках запис до дерматолога рекомендують хірурги, терапевти, ендокринологи, алергологи та інші лікарі.
Важливо! Не радимо відкладати прийом дерматолога на потім. Чим раніше почнеться лікування патології, тим вищі шанси на повне звільнення від неї.
Лікарі-дерматовенерологи займаються лікуванням наступних захворювань:
- Нейродерміти. Дана патологія є хронічною і виникає на тлі порушення обмінних процесів та функціональності нервової системи, уражень внутрішніх органів та несприятливої екології. Для неї характерні сильний свербіж, висипання та загальне почервоніння шкірних покривів.
- Алергічний дерматит. Це захворювання виникає після контакту з алергеном і виявляється висипом та іншими ознаками. Вирізняють контактні, атопічні, медикаментозні дерматити.
- Екзема. Для цього захворювання характерна висипка, яка викликає сильний свербіж. Протікає патологія у гострій формі та провокується як внутрішніми, так і зовнішніми факторами.
- Себореї. Для цієї патології характерний хронічний перебіг. Хвороба провокується підвищеним відділенням із сальних залоз.
- Трихофітія («стрижучий лишай»). Для даної патології характерне ураження як шкіри, а й нігтьових пластин. До основних її ознак відносять сверблячі плями, які нерідко вражають коріння волосся і призводять до їх випадання. Передається хвороба від людини до людини через використовувані спільні речі (одяг, гребінці, постільна білизна та ін.).
- Кандидоз. Ця патологія виникає під впливом грибків роду Кандида. Зазвичай вона активізується при нестачі в організмі вітамінів, ослабленні імунітету, збоях у роботі ендокринної системи, порушенні правил гігієни. Для кандидозів характерні сирні виділення. З цієї причини патологію називають “молочницею”.
- Герпес. Дане захворювання проявляється висипом, який являє собою бульбашки, утворені на шкірі або слизових оболонках. Провокується герпес вірусом, який проникає в організм пацієнта статевим шляхом або через дихальні шляхи. Збудник активізується при зниженому імунітеті, стресових ситуаціях та інших негативних факторах.
Також фахівці проводять лікування, профілактику та діагностику псоріазу, розацеа та інших захворювань.
Фахівці виконують діагностику, профілактику та лікування різних шкірних захворювань, а також патологій волосся та нігтів.
Наші лікарі проводять:
- Комплексні огляди та обстеження;
- Консультації пацієнтів;
- Профілактику патологій (у тому числі вторинну);
- Консервативну терапію;
Нерідко вони працюють разом з косметологами, які допомагають усунути зовнішні прояви патологій, а також сліди, що залишилися після них (рубці, шрами та ін.).
Для діагностики стану шкіри, волосся, нігтів та слизових оболонок застосовуються як лабораторні, так і інструментальні методи.
До найпопулярніших відносять такі:
- Аналізи крові та сечі.
- Трихоскопія. Це дослідження волосся та шкіри голови проводиться з використанням спеціальної камери. У рамках обстеження фахівцям вдається визначити тип шкіри голови та волосся, оцінити розміри волосяних фолікулів, оцінити себорегулятивний процес та вирішити інші завдання.
- Дерматоскопія. Дане дослідження проводиться для оцінки стану родимок та інших утворень. Діагностика актуальна за підозри на злоякісні процеси. Методика дає можливість ранньої діагностики раку шкіри.
- Гістологічне дослідження. Дане обстеження призначається з метою виявлення онкологічних захворювань
- Мікроскопічні дослідження. Така діагностика в дерматології полягає у вивченні під мікроскопом зіскрібків зі слизових та шкіри. Обстеження дозволяє виявити грибкові, бактеріальні та інші ураження. Основними показаннями для його проведення є підозри на демодекоз, коросту, грибок та інші захворювання.
Комплекс досліджень підбирається фахівцем відповідно до загального стану пацієнта та наявних симптомів.
Дерматологом на прийомі обов’язково проводиться огляд. Він включає оцінку загального стану слизових оболонок, шкірних покривів, нігтів та волосся.
Також на прийомі лікар може провести низку досліджень. За потреби призначається додаткова діагностика. Вона може містити як лабораторні, так і інструментальні дослідження.
За потреби пацієнта направляють до вузьких фахівців: ендокринологів, гастроентерологів та ін. Це зумовлено тим, що багато проблем провокуються порушеннями функціонування внутрішніх органів.