- Досвідчені лікарі
- Сучасне обладнання
- Висновок – відразу після обстеження
УЗД органів черевної порожнини – це оцінка стану печінки, жовчовивідних проток, жовчного міхура, підшлункової залози, селезінки, судин черевної порожнини, наявності/відсутності вільної рідини в черевній порожнині.
УЗД органів черевної порожнини може проводитися всім віковим групам пацієнтів.
Негативно вплинути на результат дослідження можуть виражений метеоризм, значний шар підшкірно-жирової клітковини, а також неналежна підготовка.
Показання до проведення діагностики:
Зробити УЗД черевної порожнини необхідно за таких симптомів:
- Періодичні або постійні болі в животі;
- Важкість у правому підребер’ї;
- Гіркота у роті, нудота, блювання, печія;
- Блідість або пожовтіння шкірних покривів;
- Активне газоутворення;
- Збільшення розмірів живота;
- Різке зниження маси тіла.
Також обстеження проводиться при підозрі на хронічні чи гострі запальні захворювання: панкреатит, холецистит, гепатит та ін. Діагностику призначають при травмах живота, перед оперативними втручаннями та після їх проведення. Виконується УЗД органів черевної порожнини дорослим та дітям, та в рамках комплексної діагностики організму.
Підготовка до дослідження
Діагностика проводиться в амбулаторних умовах і завжди строго натще. Останній прийом їжі можливий за 6 годин до дослідження, останній прийом рідини – за 1 годину до нього; напередодні процедури пацієнтам, що палять, слід утриматися від куріння. Від того, наскільки правильно пацієнт підготується до УЗД органів черевної порожнини, залежатиме точність отриманого результату.
Лікарі надають деякі рекомендації, які дозволять зробити діагностику максимально інформативною.
До таких рекомендацій відносять:
- Відмова від продуктів, які можуть спричинити підвищене газоутворення. За день до дослідження слід відмовитися від вживання газованих напоїв, чорного хліба, молока, фруктів та овочів з високим вмістом клітковини, кондитерських виробів.
- Обов’язковий прийом адсорбенту пацієнтам, які страждають на підвищене газоутворення. Препарат приймають увечері напередодні дослідження та вранці. Завдяки йому покращується відходження газів та зменшується метеоризм.
- Обов’язкове повідомлення лікаря УЗД про лікарські препарати, що приймаються.
Пацієнти, які страждають на цукровий діабет, можуть випити перед діагностикою чай із сухариками. Пацієнти, які приймають ліки на постійній основі, також можуть це зробити, запиваючи препарати невеликою кількістю води.
Фахівець відповість на запитання і запропонує зручний час для відвідування лікаря та проходження діагностики.